Домашнє насилля карається законом

Дата: 16.02.2021 16:46

Про те, що домашнє насилля карається законом, повідомляють працівники поліційної станції села Великі Копані.

Проблема насилля в сім'ї існує давно. Здебільшого жертвами є жінки та діти. Насилля буває різного характеру: фізичне, моральне, економічне, психологічне та сексуальне. Постраждалі із-за постійного пригнічення майже не звертаються до правоохоронних органів.

Насилля в сім'ї карається законом!

За насилля в сім'ї є покарання. Якщо раніше за домашнє насильство була виключно адміністративна відповідальність, то на даний час є кримінальна відповідальність за окремим законом.

За кожен з видів насильства передбачена різна відповідальність:

- громадські роботи на строк від 150 до 240 годин;

- арешт на термін до 6 місяців;

- обмеження волі на термін до 5 років;

- позбавлення волі до 2 років.

Закон також передбачає можливість відокремити кривдника від жертви. Для цього є терміновий заборонний припис і обмежувальний припис. Заборонений припис виноситься терміново Національною поліцією, як на факт домашнього насильства. Він діє до 10 днів, але його можна продовжити через суд до пів року.

Кривднику забороняють перебувати на місці спільного проживання, обмежують спілкування із постраждалою особою, забороняють наближатися на певну відстань до роботи, місця проживання чи навчання.

ЯКЩО ВІДНОСНО ВАС ТА ВАШИХ ДІТЕЙ Є ФАКТИ НАСИЛЛЯ, ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ПОЛІЦІЙНОЇ СТАНЦІЇ СЕЛА ВЕЛИКІ КОПАНІ ПО ВУЛ. КАРЛА МАРКСА, 81-А.