День вишиванки в Великокопанівській шкільній бібліотеці

Дата: 21.05.2021 10:12

Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся бібліотека замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Охочих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням було запрошено у мистецьку мандрівку, було проведено огляд матеріалів виставки-інсталяції «Українська вишиванка» та демонструвалася слайд-презентація «Мамина сорочка – генетичний код мого роду, мого коріння». Читачі багато цікавого дізналися про одну з найоригінальніших вишиванок - борщівську. Така сорочка розшита чорними нитками. Є легенда, що коли турки та татари знищили практично всіх чоловіків у Борщеві, жінки цього і сусідських поселень протягом декількох поколінь одягали саме такі чорно-білі сорочки в знак скорботи та печалі. В цей день пригадали народні прислів'я, приказки та повір’я про сорочку та українську вишиванку.

Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

Тож одягайте вишиванку на будь-який смак і колір де б ви не були!

Вражаймо світ красою і розмаі?ттям украі?нських вишиванок!