У Великокопанівській громаді пам'ятають героїв

Дата: 19.10.2021 15:47

У далекому 1941 році мирне життя людей було перерване нападом фашистської Німеччини на нашу землю. Для боротьби з ненависним ворогом у Великих Копанях була створена районна підпільна організація, яку очолили А. Погребняк і Д. Кадинський. Продовольча база організації розміщувалася в садибі місцевої жительки А. Корсакової, а зброя знаходилася у колгоспника К. Абисова. Будинок колгоспниці 3. Щетини став явочною квартирою. Разом зі своїми чотирма дітьми 3. Щетина, а також Г. Корсакова, Ф. Гречана та П. Бондаренко були призначені зв'язковими. На жаль підпільники не встигли широко розгорнути свою діяльність, адже фашистам вдалося заарештувати більшість членів групи. 15 лютого 1942 р. гітлерівці розстріляли А. Погребняка, Д. Кадинського, А. Корсакову, Ф. Гречану., П. Бондаренко, 3. Щетину та двох її дітей - Соню і Гашу.

В пам’ять героїв 19 жовтня 2021 року працівники Великокопанівської сільської ради побували на місці штаб-квартири та разом з небайдужими жителями нашої громади зібрали сміття та листя. Маємо надію, що 28 жовтня, в День визволення України від фашистських загарбників, люди згадають та вшанують тих хто забезпечив для нас мирне небо. Добра пам’ять про героїв завжди буде жити в наших серцях.