Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці – час діяти!

Дата: 05.01.2022 09:25

Рано чи пізно, Вашій ділянці все одно буде присвоюватись кадастровий номер. Тільки чи залишиться тоді вільною Ваша ділянка? Чи не "повідривають" сусіди клаптики Вашої ділянки? Чи зможете Ви швидко та безпроблемно виготовити нову документацію? Це вельми актуальні питання для роздумів.

Саме тому Відділ земельних відносин, містобудування та архітектури Великокопанівської сільської ради рекомендує усім власникам Державних актів на землю, так званого "старого" зразка вже зараз зайнятись процесом "присвоєння" кадастрового номера земельній ділянці.

Чому це потрібно зробити?

Як показує практика, 80% справ із "старим" Державним актом мають проблеми різної складності, серед яких:

1) Ширини і довжини в натурі не відповідають тим, що вказані у Державному акті;

2) Площа в натурі менша ніж в Державному акті;

3) Сусід приватизував частинку чужої ділянки;

4) На вашій землі вже може бути зареєстрована чужа ділянка.

Несвоєчасне вирішення тих чи інших проблем призведе до зайвих витрат Вашого часу, до зайвих витрат Ваших коштів, а то й взагалі прийдеться вирішувати спір у судовому порядку.

Які переваги дає наявність кадастрового номера?

- Ділянка є в реєстрі та Публічній кадастровій карті.

- Всі будуть бачити, що Ваша ділянка приватизована.

- Суттєво зменшаться ризики рейдерства.

- Ви зможете її продати, подарувати, заповісти або внести у заставу.

- Зможете здавати в оренду.

- Ваша власність буде всебічно захищена законом.

- Якщо в Державному акті є кілька ділянок, то відтепер кожна матиме окремий документ.

- Ніхто не зможе відібрати у Вас межу.

Зрозуміло, що найменше хочеться по кілька разів виготовляти документи, але це якраз той випадок, коли зміни дійсно потрібні для власників земельних ділянок, адже вони захищають власність громадян. Саме тому це варто зробити вже зараз і не відтягувати "до кращих часів".