Спалах кору в Україні.  Як не захворіти

Дата: 05.01.2018 22:19

В 2017 році в Україні відбувається спалах кору. Лише за перші 8 місяців року було зафіксовано 1627 випадків у переважній більшості регіонів Україні, і кількість хворих продовжує зростати. Наприкінці грудня 2017 року в Херсонській області зареєстровано 2 випадки кору у дорослих

Кір вважається небезпечним вірусним захворюванням з інкубаційним періодом від 7 до 17 днів. Вірус розповсюджується, коли у людини з’являються перші ознаки захворювання.

Потрібно бути дуже обережним, оскільки він передається при будь-якому тісному контакті з хворим. Заразитися можна навіть при звичайній розмові і, тим більше, якщо хворий чхає або кашляє поруч.

Через швидке  поширення інфекції повітрям, можна захворіти і перебуваючи в сусідніх приміщеннях.

Симптоми захворювання

Все починається з порушення сну, загального нездужання та втрати апетиту.  Незадовго після цього також додається сухий кашель, нежить і підвищується температура  до 40 градусів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, можуть бути гнійні виділення) Ще одним неприємним симптомом для дорослих стане збільшення лімфатичних шийних вузлів.

При  появі цих симптомів потрібно повідомити лікаря  для огляду хворого на дому!!!

Через 3-5 днів самопочуття хворого поліпшується, але вже через добу температура повертається. А разом із нею з’являється висип з червоних цяток, набрякає обличчя. Можливий розвиток ускладнень : сліпота , енцефаліт, пневмонія та інші, які потребують стаціонарного лікування.

Лікування і профілактика

Лікування найчастіше направлено на полегшення симптомів. Хворому стане краще вже через тиждень. Антибіотики не  призначаються  .

Під час хвороби не потрібно дотримуватися певного раціону. Головне – вживати якомога більше рідини та уникати яскравого сонячного або штучного світла.

Дорослим для профілактики рекомендують приймати вітамін А у великих дозах.

Для дітей найкращим захистом від кору є вакцинація, яка робиться в 12 місяців і 6 років. Препарат, який використовують в Україні, колють дітям і в інших країнах Європи. Він вважається найефективнішим і найбезпечнішим засобом.

Вакцинація від кору потрібна:

• Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК
  • Дитина старша 1 року не має жодного щеплення: негайно надолужте його, звернувшись до медичного закладу
  • Дитині 6 років: не зволікайте з плановою ревакцинацією КПК
  • Дитина 6 років або старша не має жодного щеплення КПК: потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше місяця
  • Ви не пам’ятаєте, чи була дитина щеплена КПК, і не можете це перевірити: у цьому випадку дитину також треба вакцинувати