Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

Херсонське РВ АМУ про Великокопанівську ОТГ

Дата: 10.07.2018 10:26
Кількість переглядів: 1170

Фото без опису

Успіх громади – в комплексному розвитку всіх сіл

Великокопанівська сільська ОТГ на Херсонщині стала відома всій Україні завдяки активній участі громади в багатьох гучних проектах. І справа не тільки в тому, щоб заявити про себе, про свої успіхи, а щоб віддячити людям, котрі повірили в переваги децентралізації, спільно розбудовують ОТГ, є дружною завзятою командою ентузіастів. Саме сюди пролягли «Маршрути успіхів», організовані регіональним відділенням Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС. Тема навчального візиту, в якому взяли участь представники територіальних громад області, які вже об’єдналися або тільки стають на цей шлях, - «Об’єднана територіальна громада як інструмент балансу інтересів».

Сільський голова Валентина Костенко, її заступники, староста с. Абрикосівки Любов Тимчак, котре увійшло до ОТГ з адмінцентром у Великих Копанях, та інші фахівці ділилися особливостями перехідного періоду та етапу становлення об’єднаної громади. У зустрічі взяли участь представники всіх без винятку підрозділів, створених у ОТГ. Розповідали про спільні будні та свята, про успіхи та проблеми. Однак жоден не пошкодував, що став на шлях реформування місцевого самоврядування, як власне й жителі тих сіл, котрі відчули помітний позитивний ефект від життя громади в новому статусі.

- Ми громада, хоч і немала, однак незаможна, - пояснює сільський голова. – Землі практично немає. Найбільший на півдні України гуртовий ринок, розташований на території, прибутку особливо не дає, на який можна було б сподіватися. Однак ми вчимося спроможності забезпечувати та розвивати громаду. Вийшовши з-під впливу району, ми несемо відповідальність за якісне виконання покладених на нас повноважень, надання послуг населенню. Завдяки АМУ ми всі по черзі їздимо на навчання, постійно самовдосконалюємося. На плечі в основному жіночого колективу лягло велике навантаження, але ми від самого початку нікого не скоротили, нічого не закрили. Ображати людей не можна, тим більше при такому дефіциті кадрів.

В апараті ради та її підрозділах працює 43 особи. У підпорядкуванні, зокрема, 2 школи та 2 дитсадка, центр ПМСД. Є своє багатопрофільне КП з 19 працівниками. Саме запровадження на його базі надання від стандартного набору комунальних послуг до харчування школярів стало своєрідним ноу-хау та прославило креативну ідею та її автора Валентину Костенко на всю Україну. Вперше сільська рада взяла під своє крило та суворий контроль якість харчування в освітніх закладах ОТГ. Адже до цього кошти, що виділялися на це, витрачалися неефективно. Нині кухарі несуть безпосередню відповідальність за те, щоб діти від 1 до 11 класів отримували збалансоване якісне харчування.

Йшлося про освіту, медицину, культуру, соцзахист у громаді. Про організацію роботи і матеріальне забезпечення цих сфер, про сталий розвиток. І, звичайно ж, про витрачання інфраструктурної субвенції. Торік ОТГ отримало по 250 тис. грн. на тисячу населення, тобто 3,7 млн. грн., цьогоріч – по 170 тис. грн. (2,5 млн. грн.). Торік всю інфраструктурну субвенцію витратили на придбання техніки для КП. А ще придбали шкільний автобус, бо село розкидане на великі відстані. Цього року серед обновок – трактор МТЗ та бульдозер.

Голова пишається своїми кадрами та задоволена, що обрали правильний шлях – спочатку розвивати малі села, бо адмінцентр і до цього мав кращі перспективи. «Люди не повинні розчаруватися в своєму непростому виборі», - переконана Валентина Костенко. Навіть автомобіль новий придбали саме для Абрикосівки

. Встановлюють у цьому селі вуличне освітлення, вперше за стільки років грейдерували вулиці. Повністю замінили електрообладнання в тамтешній школі, встановили ігровий майданчик для малечі.

4,7 млн. грн. медичної субвенції громада віддає за медичне обслуговування свого населення вторинній ланці, і тільки 1 млн. грн. залишає в себе на первинку. Невдовзі планує відкрити пункт базування «швидкої», котрий обслуговуватиме також навколишні ОТГ. До речі, чимало спеціалістів з тих територій працюють у Великокопанівській ОТГ, хоч і доводиться щодня долати немалі відстані. Кожен прагне зробити свій внесок у розвиток громади, багато хто займається проектною діяльністю.

Тож учасники навчання детально ознайомилися з роботою сільради та старостинського округу, вислухати спеціалістів щодо порядку формування та використання бюджету. Роз’яснення громадам з цього приводу також надав присутній на зібранні заступник начальника управління ДФС у Херсонській області Олексій Юсов. А також мали нагоду побувати в закладах освіти, культури громади, на комунальному підприємстві. В багатьох установах тривають ремонти. Учасників навчання цікавили особливості забезпечення населення питною водою, застосування при цьому енергоощадних технологій. А ще – вивезення сміття, робота з боржниками, заходи з благоустрою. Адже село, не зважаючи на сотні автівок, котрі щодня транзитом проїжджають населеним пунктом, виглядає ошатно та доглянуто. Як з’ясувалося, коштів вистачає і на прибирання вулиць, і на покіс узбіч, і на догляд за кладовищами.

Як зазначалося, з 50 мільйонів гривень бюджету 15 млн. грн. складають власні надходження, тож є куди рости і над чим працювати. Випускає громада і власну газету «КО-паняночка», яку щомісяця в кожен двір розносять сільські депутати. В гарячу пору відпусток сільрада орендувала на 80 днів двокімнатний будиночок на морському узбережжі для сільських освітян. Є в ОТГ і своя поліцейська станція. Щодо інвестицій, то громада готує незайняті земельні ділянки під розташування сонячних батарей.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь