День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні в Україні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, встановлений згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.

Ця дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав – вони виконували «інтернаціональний» обов’язок в Угорщині, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку, на Кубі та в інших «гарячих» точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками миротворчих місій під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року понад 44 тисячі військовослужбовців ЗСУ взяли участь у 27 міжнародних операціях та місіях у різних регіонах планети.

Від самого початку війни в України тисячі ветеранів, насамперед «афганців», виступили на захист рідної землі, адже тільки сильні духом прокладають шлях до перемоги задля добра і миру на землі.  Нині вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах.

Війна залишає гіркий слід у житті і пам’яті наших родин, друзів, товаришів тисячами загиблих, скалічених, поранених… Та всюди наші воїни відвагою, мужністю і вірністю військового обов’язку залишають гідний приклад для молодого покоління.

Військова адміністрація висловлює щиру вдячність Вам – сумлінним бійцям, героям-оборонцям за все, що Ви зробили для України й світу. Бажаємо всім, хто пройшов та надалі проходить нелегкий бойовий шлях, міцного здоров’я, незламності і перемоги!