Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

Профілактиці виробничого травматизму - щоденну увагу!

Дата: 02.10.2018 09:20
Кількість переглядів: 626

Фото без описуШановні читачі!

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105 від 23.09.1999 р. (в новій редакції)  з 01.08.2017р. відбулося утворення Фонду соціального страхування України. У новоутвореному Фонді одним із основних завдань є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних  виробничих факторів, запобігання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань, та інших випадків загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці.

Безпека праці має бути найвищим пріоритетом в діяльності будь – якого підприємства, установи чи організації, а профілактика її ключем.

У 2017 році у Олешківському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України в Херсонській області зареєстровано 8  нещасних випадків, які сталися на підприємствах (установах та організаціях Олешківського та Голопристанського районів 5 випадків сталося на підприємствах Олешківського району, 1 випадок стався в Голопристанському районі), 6 з яких  визнані такими, що пов’язані з виробництвом і 2 не пов’язані з виробництвом. Безумовно, аналізуючи виробничий травматизм 2017 року, роботодавцями, їх службами охорони праці та Олешківським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області були зроблені відповідні висновки та проведена  профілактична робота по запобіганню випадків травмувань робітників на робочих місцях. На жаль у 2018 році кількість нещасних випадків в порівнянні з таким же періодом  2017 року збільшилась на 3 випадки та склала 9 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом (5 випадків сталися на підприємствах  Олешківського району, 4 випадки сталися на підприємствах Голопристанського району). Групових нещасних випадків, випадків із смертельним наслідком та професійних захворювань за 9 місяців поточного року не зареєстровано.

Така  тенденція щодо зростання кількості нещасних випадків спонукає роботодавців,  їх служб з охорони праці та страхового експерта відділення  Фонду до активізації дій в плані профілактики виробничого травматизму, прийняття та виконання дієвих заходів, щодо запобігання в подальшому випадків травмувань працівників, адже за кожним конкретним випадком – доля людини або перерване життя.

Аналіз випадків виробничого травматизму які сталися у 2018 році говорить про те що за видом події 4 із 9 працівників травмувались від падіння під час пересування,1 від падіння з висоти, 2 потерпіли від неправомірних дій інших осіб, 1 травмований від падіння частин обладнання, 1 травмований внаслідок контакту з хижими тваринами а саме (від укусу скаженого кота). Аналіз травмування працівників у 2017 році  показав, що із шести випадків 2 потерпілих травмувалися від падіння під час пересування, 1 працівник травмований від протиправних дій інших осіб, 1 травмований підчас виконання виробничого завдання  на обладнанні, 1 працівник травмований підчас виконання господарських робіт, 1 працівник травмувався з особистої необережності . Як бачимо травмування  схожі між собою, а це говорить про те що ми щорічно наступаємо на одні і  ті самі граблі. Найбільше випадків пов’язані з падінням працівників. Аналізуючи причини не можна сказати що винні в основному працівники, є причини які напряму зв’язані з не виконанням своїх обов’язків роботодавців та  їх служб з охорони праці в організації безпечних та нешкідливих умов праці, виконанні вимог  нормативних актів з охорони праці.

Для зниження рівня виробничого травматизму у співпраці з органами виконавчої влади, представниками органів місцевого самоврядування, роботодавцями та  представниками  їх служб з охорони праці  за участі страхового експерта з охорони праці відділення Фонду проведено ряд профілактичних заходів а саме проведено районний семінар з охорони праці, засідання круглих столів, проведено наради на підприємствах району, проведено круглий стіл за участю представників підприємств де у звітному періоді сталися випадки травмувань працівників. Результатом  проведення цих заходів та щоденної, планомірної профілактичної  роботи на місцях повинно стати зниження показника росту травматизму в цілому.

За результатом розслідування  усіх нещасних випадків за участі страхового експерта  з охорони праці відділення складені акти за Формою Н-5 та Н-1, які забезпечать травмованим працівникам отримання від Фонду усіх видів соціального захисту, а саме: відшкодування витрат за листками з тимчасової втрати працездатності,  відшкодування коштів, які були витрачені на лікування (оперування, медикаментозне забезпечення), а при стійкій втраті працездатності інших соціальних виплат, які передбачені законодавством.

Олешківське  відділення УВД ФСС України  в Херсонській області  рекомендує роботодавцям підприємств усіх форм власності вчасно повідомляти про нещасний випадок, який стався на підприємстві до відділення Фонду. Своєчасне проведення розслідування нещасного випадку, убезпечить роботодавців та й потерпілих працівників   від непотрібних фінансових витрат.

Аналіз випадків травмування працівників  показує, що більшість нещасних випадків на виробництві,  сталися через людський фактор, коли працівники травмуються  внаслідок ігнорування напрацьованих багаторічним досвідом правил та норм, які знайшли відображення у відповідних законодавчих актах, інструкціях та інших нормативних документах з охорони праці. Та, на жаль, і роботодавці питанням  охорони праці відводять останні позиції.  Як приклад, на двох підприємствах Олешківського району, де за звітний період сталися нещасні випадки у штаті відсутні спеціалісти з охорони праці, кількість працівників на цих підприємствах  складає більше 50 осіб. Причинами незадовільного стану охорони праці, що призводять до настання нещасних випадків на виробництві, у більшості підприємств є не лише погана технічна оснащеність, формальний підхід до розв’язання проблем, але й низький рівень загальної культури виробництва, що проявляється у ставленні працівників, багато із яких грубо порушують інструкції з охорони праці, і не зважають не тільки на досвід, а й на здоровий глузд і дуже легковажно поводяться в ситуаціях, що вимагають обережності і уваги.

Шановні роботодавці та працівники! Рекомендую Вам при виконанні виробничих завдань бути обережними,  тому, що Ваше життя та  здоров’я є основним вашим багатством.

 

Страховий експерт з охорони праці

Олешківського відділення УВД ФСС

України в Херсонській області                                                                               О.В.Козир


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь