Подбаємо разом про лісосмуги
Останнім часом безоглядно винищено сотні, а то й тисячі кілометрів лісосмуг, що призвело до масового спустошення сільськогосподарських угідь. За це практично ніхто не був покараний.
Лісосмуги – один із найефективніших засобів боротьби з опустелюванням і суховіями.
Для України опустелювання є великою загрозою, і зараз воно активно проявляється переважно в південних областях степової зони. Причини «опустелювання по-українськи» – надзвичайно високий рівень розораності та деградація полезахисних лісосмуг.
На території багатьох районів у степових областях розорані, але за роки незалежності в Україні так і не створено службу, яка б опікувалась лісосмугами навколо полів. Через підпали стерні та зумисне вирубування на дрова лісосмуги багато де знищені, а відновлювати їх немає кому.
Є випадки вирубування лісосмуг з метою подальшого перепродажу деревини – там, де виросли дерева, придатні для перероблювання на ділову деревину.
По всій степовій зоні процвітає вітрова ерозія: вітри зносять висохлий родючий шар ґрунту, спричиняючи пилові бурі.
Опустелювання «по-українськи» – це недбале ставлення до нашого чорнозему, який просто видувається аж до піску, і такі приклади вже добре видно на космічних знімках.
Нині через земельну реформу полезахисні лісосмуги взагалі залишилися без уваги. Відсутня нормативно-правова база, яка регулювала б їх поновлення.
Внаслідок земельних реформ частину лісосмуг передано у приватну власність (розпайовано), а частина лісосмуг потрапила у приватні руки й тепер їх доля залежить від розуму та совісті нових власників. Ті ж полезахисні лісосмуги, які не підлягали паюванню, переважно рахуються як землі запасу, резервного фонду та загального користування на балансі сільських та селищних рад.
Тож нам самим потрібно потурбуватися про наявні лісосмуги, бути справжніми господарями на своїй землі.
Земельний відділ
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)