Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

28 листопада відзначаємо День жертв голодоморів в Україні

Дата: 27.11.2020 11:08
Кількість переглядів: 372

Фото без опису

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася, починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила більше трьох мільйонів українців. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

Детальніше про історію Голодомору 1932 - 1933 років та рішення Радянського Союзу, які призвели до масового геноциду українського народу, розповідає матеріал Національного музею Голодомору:https://cutt.ly/ChfYkro .

Сьогодні кожен житель Великокопанівської громади може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор. Для цього вам потрібно:

- запалити свічку у вікні своєї домівки у День пам'яті жертв голодоморів;

- записати свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передати їх до музею села Великі Копані, що знаходиться у Центрі розвитку громади по вулиці Радянській, 12;

- віднайти старі світлини рідних людей;

- передати до музею артефакти 1920-30-х років (сорочки, рушники, предмети побуту, тощо).

28 листопада 2020 року о 16:00 год долучайтеся до акції “Запали Свічку пам’яті” та загальнонаціональної хвилини мовчання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь